Banka Çağrı Merkezi Maaşları

Çağrı Merkezi Maaş

Her bankanın mutlaka birçok çağrı merkezi ya da çağrı merkezi çalışanı bulunur. Birçok insan çağrı merkezinin çalışma şartlarından dolayı bu işte çalışmayı istiyor. Bu yüzden bankaların, telefon operatörlerinin çağrı merkezi iş imkanları ile ilgili araştırmalar yapıyor. Bu çağrı merkezlerinin çalışma koşulları oldukça iyi olsa da maaşları da bir o kadar düşük oluyor. Bankaların çağrı merkezlerinde çalışan insanların statüsüne göre maaşı 2 bin Türk lirası ile 5 bin Türk lirası arasında oluyor.

Bankalarda ki Çağrı Merkezinin Çalışma Şartları Nelerdir?

Bankaların çağrı merkezi bölümünün çalışma şartlarının çok iyi olduğu biliniyor. Öyle ki saat 10:00-17:00 çalışma saatleri bulunuyor. Üç takım devriyeli olarak çağrı merkezinde çalışıyor. Aynı zamanda 10 gün yıllık izinleri de bulunuyor. Bunun yanı sıra işten ayrıldıkları zaman belli bir tazminat ücreti de alıyorlar. Ayrıca her 12 ayda bir zam hakkı da kazanıyorlar. Birçok banka çağrı merkezlerini mesaili olarak da çalıştırabiliyor. Fakat karşılığını vermek kaydı ile çalıştırıyor.

Bankalarda ki Çağrı Merkezinin Terfi Kademeleri Nelerdir?

Birçok banka iş verimini arttırmak adına birçok terfi kademesi ve ayın elemanı tarzında kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar işçinin çalışma azmini arttırırken iş verimini de olumlu etkiliyor. İlk çağrı merkezinde yeni başlayan birisinin hiçbir rütbesi bulunmuyor. Fakat zamanla takım başı, takım lideri gibi terfiler alabiliyor. Bunun yanı sıra birçok kişi müdür hatta patron bile olabiliyor. Ancak bunu başarabilmek için ciddi şekilde mesailere kalıp takım liderini ve sorumlu kişiyi etkilemek gerekiyor.

Çağrı Merkezinde Nasıl İşe Girilir?

Kolay çalışma şartlarının olması nedeniyle çağrı merkezlerine oldukça fazla talep oluyor. Çağrı merkezci olabilmek için ilk olarak diksiyon konusunda çok iyi olmak gerekir. Aynı zamanda çözüm odaklı; ikna kabiliyeti yüksek olan bireyler işe alınmaktadır. Bunun yanı sıra birçok işveren üniversite mezunu şartı getiriyor. Ayrıca bu bölümün çağrı merkezi bölümü olmasının koşulu aranıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status