Emekliye Düşük Faizli Kredi Verilecek

kredi para

Son dönemde kredi faizlerindeki yükselişler nedeniyle bankaların sağladığı kredi hacminde azalış yaşandı. Özellikle emekliler tarafından çekilen kredilerdeki düşüşleri gözlemleyen bankalar, gelecek ay ile birlikte emeklilere özel faiz seçenekleri ile kredi sağlamayı planlıyor.

Son dönemde ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 3’ün bile üzerine çıktı. Bu yükseliş ile birlikte insanların krediye olan taleplerinde ciddi düşüşler yaşandı. Bankaların kötü performans rakamlarını bu yılın son ayında olumlu bir veriye dönüştürmek için harekete geçmesi bekleniyor. Özel ve kamu bankalarının Aralık ayı ile birlikte hayata geçirmeyi planladığı emekliler için yeni kredi faizlerinin yüzde 1’e kadar düşmesi bekleniyor.

EK İSTEKLER OLABİLİR

Bankaların emeklilere vereceği uygun faiz koşullarının, kredi puanı yüksek ve herhangi bir kredinin gecikmeye girmemiş olması gerekecek. Ayrıca bankalar özellikle maaşını aynı bankadan alan emeklilere kredi verme konusunda daha bir istekli olması bekleniyor.

Bankaların emeklilerden isteyebileceği bir diğer konu ise otomatik ödeme talimatları. Birçok banka, otomatik ödeme talimatı veren müşterilere daha uygun kredi şartları sunuyor.

EN FAZLA 10 KAT

Bankaların emeklilere vereceği uygun faizli kredi tutarı en fazla maaşın 10 katı olacak. Ayrıca bankalar ile yapılacak anlaşma ile aylık kredi ödemesi maaştan otomatik olarak kesilecek.

Örneğin 1.500 lira alan bir emekli, bankadan en fazla 15 bin lira kredi alabilecek. 24 aya kadar vade seçeneği sunan bankaların uygun faizli kredi seçeneğine çok yoğun bir başvuruda bulunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status