ING Bank Sim Kart Bloke Kaldırma ve Değişiklik

ing bank sim kart

ING Bank’ta sim kart değişikliklerinde sim kart blokesi konulmaktadır.

Hattınızı farklı bir operatöre taşıdıysanız veya 4.5G uyumlu bir sim kart aldıysanız, bu işlemin ardından ING Bank hesabınıza giriş yapmak istediğinizde, sim kart değişikliği nedeniyle mevcut sim kartınıza bloke koyulduğu ve bu blokeyi kaldırmak için şubeye gitmeli ya da müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerektiğine dair mesaj alırısınız.

Tüm bankalar tarafından uygulanan bu prosedür, hattınızın başka kişilerce ele geçmesi durumunda banka hesaplarınızın güvenliğini sağlama amacıyla uygulanmaktadır. Banka tarafından size sunulan kanallardan herhangi bir tanesine ulaşarak bu durumu çözüme kavuşturabilirsiniz. Burada yer alan adımları uygulayarak ING Bank’ta yer alan hesaplarınızı tekrar sorunsuz bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz.

ING Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İnternet ve mobil üzerinden ING Bank hesabınıza giriş yapmanızı engelleyen bu blokeyi kaldırmak için iki yöntem bulunmaktadır.

En pratik ve kolay yöntem 0850 222 0 600 üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşmaktır. Burada müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme esnasında banka hesabının gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlamak için bir takım güvenlik soruları yöneltilecektir. Bu aşamanın ardından sim kart blokeniz kaldırılacaktır. Sim kart bloke kaldırma için ikinci yöntem ise ING Banka şubelerini ziyaret etmektir. Size en yakın şubeye giderek, sim kart bloke kaldırılması için gerekli olan formu doldurarak gün içerisinde hattınıza uygulanan bu blokenin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

1 Comment

  1. 3 haftadır hesabımın blokesini kaldırmayla uğraşıyoruz. Bloke kalktı diye mesaj gelmesine rağmen hala bloke devam ediyor. kahramanmaras şubesine telefondan ulaşmak mümkün değil.
    Telefon şubesi banka şubesine yönlendiriyor, banka şubesi de telefona. Ben böyle banka görmedim bir daha çalışmam böyle bankayla yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status